Výlet do Kutné Hory a Sedlce

Kutná Hora se díky stříbrné rudě, která se nacházela pod celým jejím územím, stala ve 14. století jedním z nejbohatších měst v Evropě. A právě díky tomu začalo toto středověké město vyrůstat v opravdu krásné a prosperující místo, které je od roku 1995 zapsané na seznamu kulturního světového dědictví UNESCO.

Během našeho výletu navštívíme katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele & Kapli všech svatých s kostnicí v Sedlci. Po obědě v jedné z nejlepších místních restaurací budeme pokračovat návštěvou bývalých stříbrných dolů (volitelná aktivita), nebo rozchodem po městě. Poté navštívíme chrám sv. Barbory, kapli Božího Těla a vyhlídku na katedrálu. Cestou na nádraží nakoukneme i do slavného Vlašského dvora.

Termín výletu: sobota 14. 5. 2022

Místo setkání: 9:45 na hl. n. v Praze před restaurací Burger King (nebo v 11:15 před katedrálou v Sedlci) 

Návrat: 18:00 na hl. n. v Praze

Délka: 8 hodin

Cena: 550 Kč / osoba (snížená*: 400 Kč / osoba)**

Průvodce: Kristian ;-)

Maximální počet účastníků: max. 19 osob

Na co se těšit: na katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kostel všech svatých s kostnicí, chrám sv. Barbory, kaple Božího těla a spustu dalších zajímavostí...

* Senior 65+, držitelé průkazů ISIC a TP.  

** Cena OBSAHUJE: Průvodcovský doprovod a výklad během celého výletu / Organizaci / Případnou rezervaci dolů a restaurace

** Cena NEOBSAHUJE: Jízdné (cca 250,-, případný přesun taxíkem) / Vstupné do objektů (300 Kč / snížená 230 Kč) / Oběd (cca 250,-) / Případný vstup do stříbrných dolů (140,- / snížená 100,-)

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jakou jízdenku zakoupit? Zakupte si zpáteční jízdenku z Prahy hl. n. do Kutné Hory město.

Kde se potkáme? Pokud jste z Prahy sejdeme se na hlavním nádraží před restuarací Burger King v 9:40. Pokud nejste z Prahy a je pro Vás jednodušší dojet od KH po vlastní ose, tak se sejdeme v 11:15 před Katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci.

Kde si koupím vstupenku do jednotlivých objektů? Vstupenku je možné předem zakoupit online (doporučujeme), nebo přímo na místě.