Kristian

Jsem hrdý na to, že jsem se narodil v Praze, kde jsem žil do svých 6 let. Pak jsem se rodiči přestěhoval na malou vesnici Loučeň, odkud pochází moje máma a kde jsem strávil fakt pěkné dětství. Jako malý jsem tu začal hrát ochotnické divadlo, ve kterém jsem pokračoval i při studiu na Gymnáziu v Nymburce. Po maturitě jsem nastoupil na VŠO hereckou, kde jsem "studoval" herectví u Evy Horké, Davida Vejražky a Ondřeje Zajíce. Po absolutoriu jsem nastoupil do divadla Aha!, kde jsem zůstal 2 sezóny před tím, než jsem šel na volnou nohu.

Tím jsem se dostal k práci na recepci v jednom hostelu v centru Prahy. V roce 2008 jsem se velice spontánně rozhodl vydat na celé léto do Londýna a když jsem se vrátil zpět, tak jsem se chvíli potloukal a pak začal pracovat pro ten samý hostel jako social director (tak jsme to nazval já, kolegové to nazývali kulturní referent) - vymýšlel jsem programy pro hosty. Mezi nejoblíbenější aktivity patřily procházky po Praze a společné vaření. Díky tomu jsem se začal o Prahu zajímat víc a zjistil jsem, jak mě neustále fascinuje. Dostal jsem pak nabídku provádět na segwayích, což byla vcelku zábava. A když jsem se z důvodu personálních změn rozhodl hostel opustil a najít si jiné místo zjistil jsem, že chci asi dělat na sebe. A tak vznikl projekt Prague with Kristian, který se pak rozrostl na společnost Prague Local Friends, kde se svými kamarády a kolegy nabízíme průvodcovské služby.

V roce 2019 jsem dokončil magisterské studium na VŠO v oboru management cestovního ruchu. Dnes zde přednáším Kulturní cestovní ruch.

Začátkem roku 2020 jsem byl přijat společností Cosmos jako jejich tour director a těšil jsem se jak budu cestovat po Evropě. Bohužel, vzhledem k nastalé Coronavirové situaci z toho prozatím sešlo. Snad od sezóny 2024... 

Rád chodím, potkávám lidi, povídám si, čtu, cvičím jógu a teď si dost ujíždím na květinách na svém balkóně.

Certifikáty & licence