Hanka

Hanka se narodila v malém, ale významném krušnohorském městě Kraslice. Od dětství projevovala zájem o hudbu a až do svých 19 let se věnovala hře na housle a saxofon. Zároveň ji velice okouzlily památky Karlovarského kraje a své první průvodcovské zkušenosti začala sbírat na hradě Loket. 

Po úspěšně složené maturitní zkoušce na Gymnáziu Sokolov se rozhodla pro studium archeologie, historie a dějin umění. Za studiem se odstěhovala doslova přes celou republiku a v roce 2010 nastoupila na Palackého Univerzitu v Olomouci, kde po celou dobu studia každé léto provázela v katedrále sv. Václava. 

V roce 2016, po absolvování magisterského studia, se přestěhovala do Prahy, kde nastoupila na pozici Vedoucí archivu šlechtického rodu Kolowratů. Během své práce měla možnost navštívit mnoho archivů, muzeí, galerií a restaurátorských dílen nejen v ČR, ale i v zahraničí. V součanosti se Hanka věnuje přednášení. Její přednášky se zaměřují převážně na historii, umění, architekturu a archeologii.

Momentálně ovšem Hanku nepotkáte v útulné kanceláři v centru Prahy, ale spíše na některém z dětských hřišť ve Vršovicích, kde tráví svou rodičovskou dovolenou.