Nové Město - od koně po Kafku

Staromák je krásný, Pražský hrad a Vyšehrad taky, ale u Nového Města má člověk pocit, že je v centru dění a že je stále přítomen normální život a taková ta příjemně pulzující každodennost.

Gotika je fajn, baroko je nádherné, ale architektura konce 19. a 1. poloviny 20. století je tak pestrá a tak zajímavá! 

Kolikrát jste byli na Václaváku? Milionkrát? Kolikrát v pasážích (pokud tedy víte, že existují :D)? A co o nich víte? Víte vůbec, že kousek od Václaváku je kostel s jedním z nejvyšších stropů v Praze? A že kousek za OD My byl ještě starší židovský hřbitov než ten na Josefově? Víte, co znamená ta velká hlava Kafky? A že tu máme jedinou kubistickou lampu na světe je vám známo? Ne?! Fakt?!

Procházka z Václavského náměstí na Národní třídu vám ukáže spoustu míst, o kterých jste možná ani nevěděli, že existují, a pokud ano, tak je třeba uvidíte v novém kontextu.

Nejbližší termín procházky: Neděle 12. 9. 2021 od 15:00

Místo setkání: Před koněm na Václavském náměstí

Délka: ± 2 hodiny

Cena: 250,- / osoba

Průvodce: Kristian ;-)

Maximální počet účastníků: 15 osob

Na co se těšit: na Václavské náměstí, Národní muzeum, Galerii Myšák, Novoměstskou radnici, pasáž Lucernu, Sochu svatého Václava na mrtvém koni, Pasáž Světozor,  Františkánskou zahradu, kostel Panny Marie Sněžné, Kubistickou lampu, rondokubistické budovy, Mozarteum, Národní třídu, hlava Franze Kafky a na monohem víc...