Nové Město I

Když se mě někdo zeptá, jakou část Prahy mám nejraději, tak odpovídám Nové Město. Samozřejmě, že Staromák je krásný, Pražský hrad a Vyšehrad taky, ale u Nového Města mám tak nějak pocit, že jsem doma, že jsem zároveň v centru dění, ale že stále je přítomen "normální" život a taková ta každodennost. 

Gotika je fajn, baroko je nádherné, ale prostě architektura konce 19. a 1. poloviny 20. století je za mě top!

Kolikrát jste byli na Václaváku? Milionkrát? Kolikrát v pasážích (pokud tedy víte, že existují :D)? A co o nich víte? Víte vůbec, že kousek od Václaváku je kostel s jedním z nejvyšších stropů v Praze? A že kousek za OD My byl ještě starší židovský hřbitov než ten na Josefově? Víte, co znamená ta velká hlava Kafky? A že tu máme jedinou kubistickou lampu na světe je vám známo? Ne?! Fakt?!

Přidejte se tedy ke mně a pojďte si projít Nové Město a něco se o něm dozvědět.

Nejbližší termín vycházky: 1. 8. 2020 od 14:00 (Rezervace nutná - formulář níže.)

Místo setkání: Před koněm na Václavském náměstí (konec u Národního divadla)

Délka: ± 2 hodiny

Cena: 200,- / osoba

Průvodce: Kristian ;-)

Maximální počet účastníků: 15 osob

Co se uvidí: Václavské náměstí, Národní muzeum, Státní opera, Jubilejní synagoga, Jindřišská věž, Galerie Myšák, Novoměstská radnice, pasáž Lucerna, Socha svatého Václava na mrtvém koni, Pasáž Světozor,  Františkánská zahrada, kostel panna Marie Sněžné, Kubistická lampa, rondokubistické budovy, Mozarteum, hlava Franze Kafky, Národní třída, Nová Scéna, Národní divadlo a možná ještě víc.

Rezervační formulář

Vyplňte prosím tento formulář a my vám potvrdíme prohlídku co nejdříve.